Aktivitetskalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 49
mandag, 03-12-2018
08:35-13:15 Juleklip - hele skolen M0, Y0, Y1, Y2, Æ0, Æ1, 1M0, 2M0, 3M0, Æ2A, Æ2B AO, BM, BR, CA, CB, CH, FH, HE, HH, HK, HL, IP, JR, KF, KI, LH, MA, MB, MH, MI, NS, SC, SP, UC, UG
15:00-17:00 Ler-Damerne
16:00-23:00 Madbix - Gym.salen/Køkken KI
tirsdag, 04-12-2018
- Fordybelsesuge indskoling og mellemtrin M0, Y0, Y1, Y2, 1M0, 2M0, 3M0 AO, BM, BR, CB, IP, JR, MA, MB, KF, MI, UC
onsdag, 05-12-2018
- Projektuge Æ2A+Æ2B Æ2A, Æ2B HK, HL
- Fordybelsesuge indskoling og mellemtrin M0, Y0, Y1, Y2, 1M0, 2M0, 3M0 AO, BM, BR, CB, IP, JR, MA, MB, KF, MI, UC
08:35-14:20 Smart, parat, svar på Ringsted bibliotek. 3M0 IP, SP
14:20-15:10 Spil op - Y+Y1 - tilmeldes via musikskolen Y0, Y1
15:10-16:00 Spil op - Y2- tilmeldes via musikskolen Y2
17:00-18:30 Yoga v/Hanne Probst HP
19:00-20:30 Yoga v/Hanne Probst HP
torsdag, 06-12-2018
- Projektuge Æ2A+Æ2B Æ2A, Æ2B HK, HL
- Fordybelsesuge indskoling og mellemtrin M0, Y0, Y1, Y2, 1M0, 2M0, 3M0 AO, BM, BR, CB, IP, JR, MA, MB, KF, MI, UC
18:00-21:00 Bestyrelsesmøde bemærk start 18.00 AR, CH, HE, HK, MB
18:30-20:30 Fodbold - indendørs træning
fredag, 07-12-2018
- Projektuge Æ2A+Æ2B Æ2A, Æ2B HK, HL
- Fordybelsesuge indskoling og mellemtrin M0, Y0, Y1, Y2, 1M0, 2M0, 3M0 AO, BM, BR, CB, IP, JR, MA, MB, KF, MI, UC
08:30-11:45 Idræt i Hal C for udskolingen Æ0, Æ1, Æ2A, Æ2B JR, KF, SC
18:30-22:00 Badminton - gym, er reserveret - AFLYST
Uge 50
mandag, 10-12-2018
- Projektuge Æ2A+Æ2B Æ2A, Æ2B HK, HL
15:00-17:00 Ler-Damerne
tirsdag, 11-12-2018
- Projektuge Æ2A+Æ2B Æ2A, Æ2B HK, HL
13:00-14:00 Fernisering i Æ2A og Æ2B Æ2A, Æ2B BM, BR, CA, CB, CH, FH, HE, HH, HJ, HK, HL, IP, JR, KF, KI, LH, MA, MB, MH, MI, NS, SC, SP, TP, UC, UG, AH, AJ, AO, AR
onsdag, 12-12-2018
- Projektuge Æ og Æ1 Æ0, Æ1 NS, SC
14:20-15:10 Spil op - Y+Y1 - tilmeldes via musikskolen Y0, Y1
15:10-16:00 Spil op - Y2- tilmeldes via musikskolen Y2
17:00-18:30 Yoga v/Hanne Probst HP
18:30-22:30 Madhold - Ole
19:00-20:30 Yoga v/Hanne Probst HP
torsdag, 13-12-2018
- Projektuge Æ og Æ1 Æ0, Æ1 NS, SC
18:30-20:30 Fodbold - indendørs træning
fredag, 14-12-2018
- Projektuge Æ og Æ1 Æ0, Æ1 NS, SC
08:30-11:45 Idræt i Hal C for udskolingen Æ0, Æ1, Æ2A, Æ2B JR, KF, SC
18:30-22:00 Badminton - gym, er reserveret
lørdag, 15-12-2018
09:00-18:00 Rollespil - Gymnastiksalen
Uge 51
mandag, 17-12-2018
- Projektuge Æ og Æ1 Æ0, Æ1 NS, SC
15:00-17:00 Ler-Damerne
tirsdag, 18-12-2018
- Projektuge Æ og Æ1 Æ0, Æ1 NS, SC
onsdag, 19-12-2018
14:20-15:10 Spil op - Y+Y1 - tilmeldes via musikskolen Y0, Y1
15:10-16:00 Spil op - Y2- tilmeldes via musikskolen Y2
17:00-18:30 Yoga v/Hanne Probst HP
19:00-20:30 Yoga v/Hanne Probst HP
torsdag, 20-12-2018
13:35-16:00 Julebagning - SFO KLUB LH
18:30-20:30 Fodbold - indendørs træning
fredag, 21-12-2018
08:35-12:00 Skoledagen slutter kl. 12.00 - Glædelig jul og Godt nytår 1M0, Y0, Y1, Y2, M0, Æ1, 2M0, 3M0, Æ0, Æ2A, Æ2B AJ, AO, AR, BM, BR, CA, CB, CH, CL, FH, HC, HE, HH, HJ, HK, HL, HP, IP, JR, KF, KI, LH, MA, MB, MH, MI, NS, SC, SP, TP, UC, UG
09:30- Juleafslutning, kirkegang uden forældre (pga. pladsmangel) 1M0, Y1, Y2, M0, 2M0, Y0
11:15- Juleafslutning, kirkegang uden forældre (pga. pladsmangel) Æ1, Æ0, Æ2A, Æ2B, 3M0
18:30-22:00 Badminton - gym, er reserveret
Uge 52
mandag, 24-12-2018
15:00-17:00 Ler-Damerne
fredag, 28-12-2018
10:00-23:55 Marie privat arrangement MA
18:30-22:00 Badminton - gym, er reserveret - AFLYST